Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı! MATIC ve LUNA Etkilendi

Cosmos tabanlı cross-chain stablecoin protokolü Harbour Protocol, StOSMO, LUNA ve WMATIC kasalarının saldırıya uğradığını gördü. Proje ekibi şu anda hasarın boyutunu belirlemeye çalışıyor. Sıcak gelişme DeFi altcoin piyasasını yakından ilgilendiriyor.

Harbor Protocol, hack saldırısına uğradı

Son gelişmelere göre, Cosmos ekosisteminin cross-chain stablecoin işlemlerinde kullanılan önemli bir bileşeni olan Harbour Protocol, güvenlik ihlaline maruz kaldı. DeFi altcoin projesinin kasalarından bilinmeyen bir miktarda StOSMO, LUNA ve WMATIC boşaltıldı.

Harbour ekibi şu anda meydana gelen zararın büyüklüğünü belirlemeye çalışıyor. Odak noktaları güvenlik olayının arkasındaki suçluları tespit edip geri iade talep etmek. Bununla birlikte ekip, ilgili tüm bilgiler toplandıktan sonra, kapsamlı bir rapor yayınlayacaklarını bildirdi. Bu arada, çalınan altcoin veya token’lerin izini sürmek için geniş çaplı bir çaba yürüteceklerini paylaştılar.

DeFi altcoin piyasası da çaba gösteriyor

Harbour ekibi, hack saldırısına yönelik resmi açıklamada altcoin topluluğundan destek almak istediklerini belirtti:

İstismarın nasıl gerçekleştirildiğini özetleyen ayrıntılı bir olay raporu, tüm gerçekler toplandıktan sonra yayınlanacaktır. Ancak, bu süre zarfında topluluğu fonları takip etmemize yardımcı olacak her türlü desteği sunmaya davet ediyoruz.

Proje ekibi hack saldırısının ardından uzun bir açıklamada durumu şöyle özetledi:

Harbour protokolünün son birkaç saat içinde suistimal edildiğini ve bunun sonucunda stOSMO, LUNA ve WMATIC kasalarındaki fonların bir kısmının boşa harcandığını fark ettik. Biz bunu yazarken, ekip ortaya çıkan toplam kayıpları tahmin etmek, istismarcı (lar) ı araştırmak ve fonların izini sürmek için çok çalışıyor.

İstismarcı (lar) ın bu mesajı okuyabilmesi durumunda, optimum olan ve kullanıcıları ve topluluk üyelerini etkilemeyen bir çözüm bulmak için konuşmaya açık olduğumuzdan, sizi bize ulaşmaya davet ediyoruz. Ekip olarak, Harbour’ı bugün olduğu yere getirmek için kan, ter ve gözyaşı döktük ve sahip olduğumuz her şeyi, ortaya çıkan kayıpları ortadan kaldırmak/en aza indirmek için istismarcıları bulmaya adamaya tamamen bağlıyız.

Harbor Protocol (HARBOR) fiyatı nasıl tepki verdi?

HARBOR fiyatı hack haberlerinin ardından %1,5 düşüş gösterdi. Düşüş hacimli bir altcoin HARBOR, aşırı bir düşüş göstermeden ekibinin çözüm bulmasını bekliyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Multichain hack olayı DeFi piyasasını meşgul eden son gelişmeler arasındaydı.

Altcoin piyasası 2023 1. Çeyrekte 320 dolar kayıp verdi

CertiK’e göre, 2023’ün ilk üç aylık döneminde siber korsanlar altcoin piyasasından 320 milyon doların üzerinde fon ele geçirdi. Bu kayıplar, 2022’nin ilk ve son çeyreğine kıyasla önemli ölçüde düşük. Ancak, hala önemli bir rakamı ifade ediyor. Çalınan paraların ayrıntılarına bakıldığında, 31 milyon doların 90 dolandırıcılık olayında kaybolduğu, 222 milyon doların ise 52 flashloan ve tahmin manipülasyonu istismarında kullanıldığı görülüyor. 2023’ün ilk üç ayında en fazla olay BNB Chain’de meydana geldi. Ethereum ise toplamda 221 milyon dolarlık kaybıyla en yüksek zararı yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x