CFTC’den Binance Davası Hakkında Son Dakika Açıklaması!

CFTC başkanı Rostin Behnam, Binance ve CZ’ye açılan dava sonrası CNBC’de soruları yanıtladı. Behnam, ellerinde açık kanıtlar olduğunu ve Binance yöneticilerinin işlem ihlallerinden doğrudan sorumlu olduğunu belirtiyor.

CFTC Başkanı Binance davasında ‘net kanıtlar’ olduğunu bildirdi

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ABD’li düzenleyici Pazartesi günü dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e dava açtı. Başkan Rostin Behnam, Salı günü CNBC’ye yaptığı açıklamada, Binance’teki faaliyetin oldukça açık bir kaçakçılık örneği olduğunu ve ABD makamlarının agresif ve mümkün olduğunca çabuk adım atması gerektiğini söyledi:

Bu oldukça açık bir vergi kaçakçılığı vakası gibi görünüyordu ve agresif bir şekilde adım atmamız ve bunu olabildiğince çabuk yapmamız gereken bir şeydi. Çünkü, 2019’a kadar uzanan devam eden bir dolandırıcılıktı ve Ticaret Borsası Yasası’nın devam eden ihlaliydi.

Behnam, Binance’in dünyaya dağılmış düzinelerce yan şirketten oluşan ortak bir girişim olduğunu söyledi. Girişimin kontrolünün Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldiğinin açık olduğunu ve yasadan kaçma niyetinin açık bir şekilde belgelendiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir