Hindistan’dan İllegal Kripto İşlemlerine Hamle

Hindistan, yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda kara para aklamaya yönelik kripto işlemlerini radarına aldı.

Kripto para çalışmalarıyla son günlerde öne çıkan Hindistan, yayınladığı raporlar ışığında kara para aklamaya yönelik faaliyetleri hedefine aldı. Yasaları da göz önünde bulundurarak yeni planlara başlayacağını bildiren Hindistan, kripto sektöründe yaşanan illegal olaylara gözünü dikmiş durumda. 7 Mart tarihinde Hindistan gazetesinin konu üzerine yayınlamış olduğu bildiri, kripto yatırımcılarının dikkatini çekmiş durumda.

Hindistan’dan Kara Para Aklamaya Yönelik Çalışmalara Darbe

Hindistan Maliye Bakanlığı‘nın 7 Mart tarihinde yayınlamış olduğu bildiriyle, kripto paralarda gerçekleşen kara para aklamaya yönelik çalışmalar hedef alındı. Özellikle de yasalar üzerinde durularak bahsedilen bu konu, Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PLMA) 2002’ye tabi tutuldu. Gerçekleştirilen karar ile birlikte, ihraççıların sanal varlık ticareti ve teklif edilmesine yönelik finansal hizmetler PLMA kapsamına dahil oldu.

Hindistan, atmış olduğu bu adım ile birlikte kripto sektöründe gerçekleşen illegal faaliyetlere yönelik çalışmalarını artırmış oldu. Yasaları da destek alarak bildirilerini yayınlayan Hindistan Hükümeti, konuya ilişkin önlemlerini giderek sıklaştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir