Lüks Yolcu Gemisi Grönland’da Mahsur Kaldı: 200’den Fazla Kişi Kurtarılmayı Bekliyor

200’den fazla kişi, Grönland’ın kuzeydoğudunda lüks bir yolcu gemisinde mahsur kaldı. Yolcuların bazılarında korona testinin de pozitif olduğu bildirildi. Çamura saplanan gemide endişe artarken kurtarma gemisinin gelmesi için gün sayılıyor. Öte yandan bilet fiyatları da duyanları şaşırttı.

Grönland’ın kuzeydoğusunda lüks bir yolcu gemisi mahsur kaldı.

Bloomberg’in haberine göre, karaya oturan lüks gemi ilk olarak gelgitten yararlanarak çamurdan kurtulmaya çalıştı. Fakat bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı.

200’den fazla kişinin bulunduğu lüks gemide bazı yolcuların korona testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Korona vakası olan yolcular izole edildi. Herhangi bir sağlık sorunun oluşma ihtimaline karşı ise İzlanda sahil güvenliğinde gemilerin hazırlıklı beklediği belirtildi.

Kurtarma çalışmalarına yardım edebilecek en yakın gemi ise Danimarka açıklarında bulunuyor.

Yönü değiştirilen donanma gemisinin bölgeye en erken 15 Eylül’de ulaşması bekleniyor. Öte yandan bir balıkçı gemisi de lüks geminin bir sonraki gelgitte hareke etmesine yardım etmeye çalışacağı da bildirildi.

Lüks gemideki bilet fiyatları ise kişi başına 33 bine dolara kadar ulaşıyor.

Avustralyalılardan oluşan ve 200’den fazla yolcu ve mürettebatın bulunduğu gemide şu anda başka bir sorun oluşmadığı bildirildi. 

Fakat geminin karaya oturduğu bölgede insan yaşamı olmadığı ve acil bir durumda yardıma gelecek ekiplerin yakında olmadıkları biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x