Tesla Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatlar ve Kullanıcılardan Gelen İlk Yorumlar

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın hemen hemen herkesi kendine hayran bırakan arab marksı Tesla, 8 yıllık bekleyişin sonunda Türkiye pazarına giriş yaptı. Dün Togg’un ilk teslimatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapmasından saatler sonra ilk aracını ülkemizde satışa sunan Tesla, elektrikli araç sevenlerin yüzünü güldürdü. Fiyatları dün ufaktan belli olan modeller ile ilgili yorumlar da pek tabii Twitter’dan geldi. İşte halkımızın Tesla Model Y’nin fiyatı ile ilgili düşünceleri…

“4/4 Türkiye”

Geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından ‘4/4 Türkiye’ paylaşımı yapan Tesla, tam da 4.4’de, yani 4 Nisan’da ülkemizde satışa sunuldu. Satışa sunulan ilk araç Tesla Model Y oldu. Berlin’de üretilen ve C-SUV sınıfında olan bu araç, ilk etapta yalnızca online olarak sipariş edilebilecek.

1 Milyon 631 bin 391 TL’den başlıyor.

Bugün itibariyle Tesla’nın internet sitesinde ön siparişe sunulan ve üç modelden oluşan Model Y serisi, farklı kombinasyonları ve fiyat etiketlerini karşımıza çıkartıyor. Nitekim 455 km menzilli arkadan çekişli Tesla Model Y, en boş hali ile 1 milyon 632 bin 391 TL’ye satın alınabiliyor. Araçlara sipariş oluştururken 10 bin TL ödemek gerekecek. Kalan tutar ise teslimat sırasında ödenecek. Ödemeler nakit veya taksit ile yapılabilecek.

Çift motor, dört çeker Model Y Long Range 1 miyon 702 bin 864 TL.

544 km menzile sahip çift motorlu ve dört çeker Tesla Model Y Long Range modeli ülkemizde en boş haliyle 1 milyon 702 bin 864 TL’ye satılıyor. Bu aracın teslimatı, diğer tüm araçlar gibi Ekim ve Aralık ayları arasında gerçekleştirilecek.

Tesla Model Y Performance modeli ise şu anda Türkiye’ye giren en pahalı araç. Bu aracı satın alabilmek için en boş haline 1 milyon 795 bin 523 TL ödemek gerekecek.

Sipariş süreci Tesla’nın Türkiye internet sitesinden gerçekleştirilecek.

İşte Tesla’nın fiyatına yapılan yorumlar:

🙂

Böyle olmayan var mı?

Üzgün kedy ?

Galericiler: Elon Musk ayağını denk alsın!!!

10 bin gün kaç yıl yapıyor?

TeslA-101…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir