Usta Oyuncu Yılmaz Gruda son yolculuğuna uğurlandı

Usta Oyuncu Yılmaz Gruda son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL – Usta oyuncu Yılmaz Gruda, Üsküdar‘da düzenlenen tören ve Karacaahmet Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlandı. Gruda’nın tabutunun baş kısmına usta oyuncunun hayatı boyunca kullandığı, dizi ve filmlerde taktığı kasketi konuldu.

Türk sinemasının kilometre taşlarından birisi olan usta oyuncu Yılmaz Gruda, Güngören’de tedavi gördüğü hastanede 25 Temmuz’da hayatını kaybetti. 93 yaşındaki Gruda, Üsküdar‘da düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlandı. Yılmaz Gruda için Üsküdar Muhipzade Celal Sahnesi’nde tören düzenlendi. Buradaki törenin ardından Türk bayrağına sarılı cenazesi Üsküdar Şakirin Camii’ne getirildi.

Kasketiyle uğurlandı

Tabutun baş kısmına usta oyuncunun hayatı boyunca kullandığı, dizi ve filmlerde taktığı kasketi konuldu. Cenazeye Yılmaz Gruda’nın kızı Elvan Gruda ile aile fertleri ve sevenleri katıldı. Şakirin Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Yılmaz Gruda Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi.

Yılmaz Gruda’yı kaybettikleri için çok üzgün olduğunu belirten tiyatrocu Meriç Başaran,” Çok değerli bir insanımızı kaybettik. Şu durumda söylenecek hiç bir şey yok, çok üzgünüz. Çok değerli bir insan olup çok iyi bir babaydı. İyi bir eşti iyi bir dosttu. Nurlar içinde yatsın yolu açık olsun” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cüneyt Sevindik – Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x