Adeta Külkedisi Masalı! 9 Milyon Lira Gasp Eden Hırsızları Yere Düşen Ayakkabı Yakalattı

Dün sabah saatlerinde İstanbul Maltepe’de duyanların akıllarına Külkedisi masalını getirtecek bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsızlık yapanlardan bir tanesi olay yerinde ayakkabısını düşürdü. Detaylar içerikte!

Geçtiğimiz gün İstanbul Maltepe’de akıllara Külkedisi masalını getirten bir hırsızlık olayı yaşandı.

Dün sabah saatlerinde Marmaray İdaeltepe istasyonunda meydana gelen olayda iddiaya göre, bir kuyumcuyu takip eden 3 kişi, kuyumcunun yüzüne biber gazı sıkıp içerisinde 9 milyon lira değerindeki altın ve para bulunan çantayı gasp etti.

Hırsızlık olayı, kuyumcu olduğu öğrenilen B.B.’nin içerisinde altın ve para bulunan çantasını otomobilin bagajından çıkarmasıyla başladı.

O sırada park halindeki beyaz bir otomobilde bekleyen İbrahim E.(27), Cihan U.(27) ve Ferhat E.(29), kuyumcu B.B.’nin yanına yaklaştı ve biber gazı sıkarak darp etti.

Hırsızlardan biri çantayı alarak otomobile bindi ancak bir tanesi kuyumcu ile boğuşması sırasında ayakkabısını düşürdü. Hırsız geri dönüp ayakkabısını almak yerine olay yerinden hızlıca uzaklaştı.

Yaşanan hırsızlık olayının ardından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Olay yerinde bulunan kamera görüntüleri ve ayakkabı incelemeye alındı ve hırsızlar belirlendi.

Yapılan operasyonla İbrahim E., Cihan U. ve Ferhat E. gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarılan şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x