Ankara’da saldırı girişimi! ‘Saniye saniye irtibatları ortaya çıkarılacak’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

“SANİYE SANİYE ORTAYA ÇIKARILACAK”

Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı girişimiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Türk polisi kahramanlığını gösterdi. Olayın her aşaması ortaya çıkarılacaktır. Hesap sormaya devam edeceğiz. Milletin yakasından ellerini çekmedikçe misliyle karşılık görecekler. Destekçileri kimse onlar da bu hesaptan nasibini alacaktır. Türkiye olağanüstü bir terörle mücadele süreci yönetiyor. Bunların saniye saniye istibatları ortaya çıkarılacaktır.” şeklinde konuştu.

“MÜCADELEYE AMANSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ”

MHP lideri Bahçeli’nin saldırı sonrası ‘zaman ayarlı tuzak’ mesajıyla ilgili konuşan Kandemir, “Devlet Bahçeli çok büyük bir devlet adamı. Söyledikleri çok önemli. Mücadeleye amansız bir şekilde devam edeceğiz. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye bir zeminde buluştu. Burada bakışımız son derece net.” şeklinde konuştu.

“BU KONGRE BİR BAŞLANGIÇ”

7 Ekim’de gerçekleştirilecek olan AK Parti kongresine ilişkin bilgileri paylaşan Erkan Kandemir, “İki ana sloganımız var. 11. Büyük kongremiz. Hep yeni, hep ileri sloganımız birinci olarak. Refahın tabana yayılması, ulaşımdan sağlığa pek çok sorunu çözmüştür AK Parti. Cumhuriyetin yüz akı Türkiye’nin ortak aklı ikinci sloganımız. Türkiye’de hangi toplumsal kesimi olursa olsun ötekileştirmeden hareket ediyoruz. Bizde isimlerin değişimi değil, anlayışımızı muhafaza ederek, toplumu anlayarak kendimizi yenileyen bir siyasi anlayışız. Çok tecrübeli arkadaşlarımız var aramızda. Büyüyerek ilerlen bir siyasi hareket AK Parti. Tüzük değişikliği ile ilgili bir hazırlığımız yok. Güçlü bir MKYK olacak. Bu kongre bir başlangıç. Çok uzun zamandır yerel seçimler için çalışıyoruz. Yerel seçim hazırlıklarına bismillah diyerek başlayacağız. Yerel seçimler için bir start vereceğiz. 28 Ekim’de Eskişehir’de büyük bir program yapacağız. Yerel seçimlere Cumhur İttifakı olarak çok güçlü gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x