KYK Yurdunda Korkunç Olay! Asansör Zemine Çakıldı: 1 Öğrenci Öldü

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda içinde öğrencilerin bulunduğu asansör zemine çakıldı. 1 öğrenci yaşamını yitirirken,  yaralıların ise sağlık durumunu iyi olduğu açıklandı. Hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenildi. Olaya tepki gösteren öğrenciler yurt önünde toplanarak yurt yönetimini protesto etti. 

Öğrenciler, sık sık “Katil KYK” sloganları atarak, olaya isyan etti. Hayatını kaybeden Ertaş’ın geçen 9 Temmuz tarihinde bir sosyal medya hesabında asansör fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı. Ertaş’ın, yayımladığı asansör fotoğrafının üzerindeki ‘Sadece ölüler görür’ ifadesi dikkati çekti.

Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde yaşanan olayda, 15 kişilik asansöre iddiaya göre 16 öğrencinin bindiği ve arızalanan asansörün düşmesi sonucu 1 öğrencinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Aydın Valisi Yakup Canbolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurttaki 15 kişilik asansöre 16 kişinin bindiğini, asansörün, birinci kattayken henüz kapı kapanmadan kaymaya başladığını belirterek, bu sırada asansördeki öğrencilerden birinin panik halinde dışarı çıkmak isterken arada sıkışarak vefat ettiğini açıkladı.

Vali Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik.” diye konuştu.

Gerekli müdahalelerin yapıldığını dile getiren Canbolat, “Tüm ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül’de bakımı yapılmış. Ama biz her halükarda Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yurdun önünde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, slogan atarak olaya isyan etti. Sosyal medyaya düşen videolarda öğrenciler, asansörün bakımsız olduğu ve ihmal nedeniyle düştüğünü iddia etti. Yaşanan asansör kazası sonrası erkek ve kız yurdundaki öğrenciler dışarıya çıkarak yurt binası önünde toplandı ve sloganlar atarak olayı protesto etti.

Olay sonrası yurda gelen Aydın Valisi de öğrenciler tarafından protesto edildi. Öğrencilerin videoda, sık sık “Katil KYK” diyerek slogan attığı görüldü.

KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arıza yapan asansörden çıkmaya çalıştığı sırada sıkışarak hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenildi. Ertaş’ın ailesine haber verildiği öğrenildi.

Öte yandan, Zeren Ertaş’ın geçen 9 Temmuz tarihinde bir sosyal medya hesabında asansör fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı. Ertaş’ın, yayımladığı asansör fotoğrafının üzerindeki ‘Sadece ölüler görür’ ifadesi dikkati çekti.

İşte olay yerinden görüntüler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x