TÜGİAD, Türk dünyasında koordinatörlük açıyor

Dünyanın pek çok ülkesindeki temsilcilikleri ile iş dünyası ve genç girişimcilere öncülük eden Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ülkelere yönelik koordinatörlük oluşturuyor. 18. Dönem Kırgızistan Temsilcisi Cemal Ersoy’u Türk Devletleri Kurucu Bölge Koordinatörü olarak görevlendiren TÜGİAD, Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Türkmenistan arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmalar yapacak.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve yoğun gayretleri ile geleceğin yıldızı olacak Türk Devletleri ile iş birliği konusunda hareketli bir dönem yaşıyoruz. Üye ülkelerin yaklaşık 300 milyonluk nüfusu, 4.5 milyon kiometrekare coğrafyası ve 2 trilyon dolara yakın ekonomik potansiyeli bulunan Türk Devletler Teşkilatı, üye olacak ülkelerle birlikte geleceğin gücünü temsil ediyor. Başta AB ülkeleri ve ABD olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde temsilcilikleri bulunan TÜGİAD, Türk Devletleri ve Orta Asya’ya da büyük önem veriyor. Kırgızistan Temsilcimiz Cemal Ersoy’u Türk Devletleri Kurucu Bölge Koordinatörü olarak görevlendirdik. Kuracağımız koordinatörlük ile de üyelerimizin ve genç girişimci iş insanlarımızın bölgeye ilgisini çekmek için bir dizi projeyi hayata geçireceğiz. Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ülkelerden de ülkemize yatırım çekmek ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Başta enerji olmak üzere, Savunma Sanayi, İnşaat, teknoloji, hizmet gibi birçok sektörde ciddi iş birlikleri yapabiliriz” dedi.

Daha önce Kırgızistan temsilciliği ile bölgede başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Cemal Ersoy ise “Kuruluş çalışmalarına başladığımız Koordinatörlük ile teşkilata üye ülkelerin tümünde genç girişimcilerimizin sesi olacağız. Ülkeler arası ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi için bir dizi organizasyonlar gerçekleştirerek, ülkeler arası iş birliğini güçlendireceğiz. Ekonomik ilişkilerin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da ülkeleri birbirine bağlayacak adımlar atacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x