Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi, kişinin sosyal davranışlarını anlamaya ışık tutan bir analiz yöntemidir. Bu test, kişiliğiniz hakkında gizli yönleri ve sosyal davranışlarınızı ortaya çıkardığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

Uyku pozisyonuna göre kişilik testinde örneğin sırt üstü uyuyan kişiler sosyal ortamlarda daha dışa dönükken, yüzüstü uyuyan kişilerin daha utangaç ve içine kapanık olduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uyku pozisyonu kişinin karakterindeki gizli birçok detayı gün yüzüne çıkarmaktadır.

Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor, sizde merak ediyor musunuz? Uyku pozisyonuna göre kişilik testi ile karakteriniz ve sosyal davranışlarınız hakkında daha fazla bilgi edinirken eğlenmek ister misiniz? O zaman hadi başlayalım!

FAVORİ UYKU POZİSYONUNUZU SEÇİN VE OKUMAYA DEVAM EDİNYukarıda yer alan resimde 4 farklı uyku pozisyonu görüyorsunuz. Şimdi favori uyku pozisyonunuzu seçin. Daha sonra sosyal davranışlarınız ve kişiliğiniz hakkında ortaya çıkardığı detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

1- Fetal Uyku PozisyonuUyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz fetal uyku şekliyse, dışarıya sert bir görünüm veriyor ancak içiniz çok hassas ve kırılgan bir yapıda olduğu söylenebilir. Fetal uyku pozisyonu, anne karnında bir bebeğin kıvrılışını andırdığı için sizin içine dönük bir yapınız olduğunu gösterir.

Koruma, beslenme ve anlayış konusunda güçlü bir içgüdünüz olduğu bir gerçek. Yazı yazmak, resim çizmek ya da dans etmek gibi duygularınızı dışarı aktaracak aktiviteleri tercih ediyorsunuz. Bu tarz aktiviteler sizin içsel benliğinizi ve arzularınızı dışarı yansıtmanız için oldukça elverişlidir.

Genellikle aile, yakın çevre gibi ortamlar kendinizi en rahat hissettiğiniz yerlerdir. Kalabalık ortamlarda ve topluluk önünde kaygılarınız gün yüzüne çıktığı için çok aktif olmamayı tercih ediyorsunuz.

Uyku araştırmacılarına göre fetal uyku pozisyonunda uyuyan kişiler duygusal inişleri ve çıkışları yüksek kişilerdir ve terk edilme korkusu yüzünden yeni deneyimlere kendini kapatmış olabilirler.

2- Sırt Üstü Uyku PozisyonuUyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz sırt üstü uyku şekliyse eğer, sessiz ve güçlü bir kişiliğine sahip olduğunuz aşikâr. Olası çatışmalardan kaçmayı tercih ediyorsunuz ve gerçeklik sizin kararlarınızın en temel dayanağıdır.

Kendiniz ve çevrenizdeki insanlar üzerine yüksek beklentilere girersiniz. İyimser bir bakış açısına sahipsiniz. Bu iyimserlik çoğu zaman çevreniz tarafından fark edilir ve dikkat çekersiniz. Hayatı dolu dolu yaşamak en büyük arzunuzdur.

Yeni ilişkiler kurmada oldukça seçici ve intizamlı davranırsınız. Yüksek standartlarınız ve seçiciliğiniz sizi diğer kişilerden ayıran en temel özelliktir. Ayrıca oldukça empati yapan ve başkalarına destek vererek onlara verdiğiniz değeri yansıtan bir kişisiniz.

3- Yan Uyku PozisyonuUyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz yan yatma şekli ise rahat ve sosyal bir kişilik olduğunuz ortaya çıkıyor. Tanıdık tanımadık herkes ile sohbet edebilir, arkadaşlık kurabilirsiniz. Ancak asıl benliğiniz yakın çevrenizde, kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamda açığa çıkar.

Hayatınızdaki insanlara güvenmeyi seçersiniz. Fazla düşünceli biri olduğunuz için çevreniz tarafından karar vermede biraz zorluk çektiğiniz düşünülebilir. Aslında siz bu sırada tüm olası alternatifleri kafanızda tartarak en doğru kararı vermeye çalışıyorsunuz.

Eğer yan yatma pozisyonunda yastığa sarılıyorsanız, aile odaklı bir kişiliğe sahipsiniz. Hayatınızda hayali şeylere gerek yoktur. Gerçek kişiler ve gerçek duygular sizin hassas noktanızdır.

4- Yüzüstü Uyku PozisyonuUyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz yüzüstü şekliyse, oldukça eğlenceli, açık fikirli bir kişiniz. Ancak bazen bu eğlenceli kişiliğiniz yerini sert bir kişiliğe bırakabiliyor. Sizi tanımlamanın en basit yolu özgürlüktür. Özgür ruhlu, kısıtlanmaya gelemeyen ve hayatında netlik seven birisiniz.

Birçok konuda kendi içinizde git geller yaşadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz. Ancak bu durum size fazlaca zarar veriyor ve içsel bir gerginliğe sebep oluyor. Her koşula karşı oldukça dirençli bir kişiliğiniz var. Mücadeleci ve zorluklar karşısında iyimser bir yapınız ortaya çıkıyor.

Size en ufak bir iyiliği dokunan bir kişiye dahi yıllar geçse de minnettar kalmaya devam ediyorsunuz. Tam bir “sosyal kelebek” olarak tabir edilen kişisiniz. Çevreniz çok geniş, çok çabuk arkadaş ediniyor ve seviliyorsunuz. Ama gerçekten dost gördüğünüz, hep yanınızda olmasını istediğiniz insanlar bir elin parmak sayısını geçmez.

Elbette bu uyku pozisyonuna göre kişilik testinin analizleri kesin bir yargı oluşturmamaktadır. Uyku pozisyonunuzu etkileyecek birbirinden farklı birçok etken olabilir. Ama birçok kişi üzerinde yapılan bu analizler doğrultusunda ulaşılan sonuçlar bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Peki, sizin uyku pozisyonuna göre kişilik testi analiziniz de çıkan sonuçlar sizi tarif ediyor muydu? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x